Stock the pantry with oils for every cooking method. Extra virgin olive oil covers finishing and everyday cooking, canola and vegetable oil handle high-heat frying and baking, and specialty oils like avocado and toasted sesame add flavor to dressings and stir-fries.

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.99
    $0.09/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.99
    $0.09/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.99
    $0.09/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 40 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $5.79
    $0.14/fl oz
  • Mazola 100% Pure Corn Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.29
    $0.18/fl oz
  • Mazola 100% Pure Corn Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.29
    $0.18/fl oz
  • Mazola 100% Pure Corn Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.29
    $0.18/fl oz
  • Wesson Pure Corn Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $6.49
    $0.16/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Frying Classic Olive Oil, 33.8 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bertolli Olive Oil, 67.63 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.49
    $0.23/fl oz
  • Bertolli Olive Oil, 67.63 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.49
    $0.23/fl oz
  • Bertolli Olive Oil, 67.63 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $15.49
    $0.23/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 101.4 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $33.99
    $0.34/fl oz
    was $34.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.24/fl oz
    was $17.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 64 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.99
    $0.14/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $10.99/gal
    was $11.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $10.99/gal
    was $11.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 128 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $10.99/gal
    was $11.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Pure Wesson Vegetable Oil, 24 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $4.49
    $0.19/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Canola Oil, 48 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $4.99
    $0.10/fl oz
  • LouAna 100% Pure Peanut Oil, 1 Gallon
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $25.99
    $0.20/fl oz
  • Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $17.99
    $0.53/fl oz
  • Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $17.99
    $0.53/fl oz
  • Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $17.99
    $0.53/fl oz
  • Bowl & Basket Peanut Oil, 3 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $54.99
    $18.33/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 96 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $14.19
    $0.15/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $3.49
    $0.15/fl oz
  • Wesson Canola Oil, 64 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $8.99
    $0.14/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Cooking Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Spectrum Culinary Expeller Pressed Refined Organic Coconut Oil, 29 fl oz
    Organic
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $20.99
    $0.72/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Mike's Amazing 100% Pure Canola Oil, 128 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $10.99/gal
    was $11.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 16 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.29
    $0.14/fl oz
  • Colavita Premium Selection Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $41.99
    $0.62/fl oz
  • Filippo Berio Olive Oil, 67.6 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $18.69
    $0.28/fl oz
  • Filippo Berio Olive Oil, 67.6 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $18.69
    $0.28/fl oz
  • Filippo Berio Olive Oil, 67.6 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $18.69
    $0.28/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 101.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $29.99
    $0.30/fl oz
    was $30.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bowl & Basket 100% Pure Corn Oil, 2.5 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $29.99
    $12.00/gal
  • Bowl & Basket Extra Virgin Olive Oil Value Size, 101 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $29.99
    $0.30/fl oz
  • Crisco Pure Vegetable Oil, 40 fl oz
    locked-in price
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $6.19
    $0.15/fl oz
  • Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    locked-in price
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $6.49
    $0.14/fl oz
  • Wholesome Pantry Organic Sunflower Oil, 25.4 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $3.99
    $0.16/fl oz
  • California Olive Ranch 100% California Extra Virgin Olive Oil, 25.4 fl oz
    locked-in price
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $25.99
    $1.02/fl oz
  • Atlas Organic Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    Organic
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $18.99
    $0.74/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Light Tasting Olive Oil, 50.7 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Grace Organic Virgin Coconut Oil, 16.9 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $7.69
    $0.46/fl oz
  • Crisco Pure Canola Oil, 40 fl oz
    locked-in price
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $6.99
    $0.17/fl oz