Stock the pantry with oils for every cooking method. Extra virgin olive oil covers finishing and everyday cooking, canola and vegetable oil handle high-heat frying and baking, and specialty oils like avocado and toasted sesame add flavor to dressings and stir-fries.

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Cooking Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Cooking Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Cooking Extra Virgin Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Virgin Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.24/fl oz
    was $17.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.49
    $0.19/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.49
    $0.19/fl oz
  • Mazola Canola Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.49
    $0.19/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Classic Olive Oil, 67.6 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $17.99
    $0.27/fl oz
    was $24.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bertolli Extra Virgin Olive Oil, 67.63 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $18.29
    $0.27/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 1 gal
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.49
    $0.11/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 1 gal
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.49
    $0.11/fl oz
  • Wesson Pure Vegetable Oil, 1 gal
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.49
    $0.11/fl oz
  • On Sale!
    Botticelli Everyday Frying Classic Olive Oil, 33.8 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $13.99
    $0.41/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Pompeian Robust Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $25.99
    $0.38/fl oz
  • Pompeian Smooth Extra Virgin Olive Oil, 68 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $25.99
    $0.38/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Mazola Corn Oil, 40 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.49
    $0.19/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Pompeian Robust Extra Virgin Olive Oil, 48 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $10.99
    $0.23/fl oz
    was $18.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bowl & Basket 100% Pure Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $2.99
    $0.12/fl oz
  • Bowl & Basket Specialty Avocado Oil, 25.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.47/fl oz
  • Bowl & Basket Specialty Avocado Oil, 25.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.47/fl oz
  • Bowl & Basket Specialty Avocado Oil, 25.4 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $11.99
    $0.47/fl oz
  • Botticelli Classic Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.39/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Botticelli Buttery Baking Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.99
    $0.47/fl oz
    was $9.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Mike's Amazing 100% Pure Vegetable Oil, 48 fl oz
    locked-in price
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $5.99
    $0.12/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Colavita Extra Virgin Olive Oil Limited Edition, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.99
    $0.47/fl oz
    was $17.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale!
    Colavita 100% Spanish Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $9.99
    $0.39/fl oz
    was $16.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bowl & Basket Vegetable Oil Cooking Spray, 8 oz
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $3.29
    $0.41/oz
  • Bowl & Basket Peanut Oil, 3 gal
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $54.99
    $18.33/fl oz
  • On Sale!
    Bowl & Basket Extra Virgin Olive Oil, 25.5 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.99
    $0.31/fl oz
    was $8.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • On Sale! Limit 4
    Pompeian Smooth Extra Virgin Olive Oil, 48 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $10.99
    $0.23/fl oz
    was $18.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • LouAna 100% Pure Peanut Oil, 1 Gallon
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $22.99
    $0.18/fl oz
  • LouAna 100% Pure Peanut Oil, 1 Gallon
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $22.99
    $0.18/fl oz
  • LouAna 100% Pure Peanut Oil, 1 Gallon
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $22.99
    $0.18/fl oz
  • Goya Extra Virgin Olive Oil, 17 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $12.99
    $0.76/fl oz
  • Bowl & Basket 100% Pure Canola Oil, 128 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $10.49
    $0.08/fl oz
  • Pure Wesson Vegetable Oil, 24 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $3.99
    $0.17/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Pompeian Mild Taste Olive Oil, 48 fl oz
    Gluten Free
    Vegan
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $10.99
    $0.23/fl oz
    was $18.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Wholesome Pantry Organic Garlic & Herb Basting Oil, 12.7 fl oz
    Organic
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $9.99
    $0.79/fl oz
  • Botticelli Extra Virgin Olive Oil, 50.7 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $0.39/fl oz
  • Vita Coco Coconut Oil, 14 fl oz
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $10.99
    $0.78/fl oz
  • On Sale! Limit 4
    Filippo Berio Extra Light Tasting Olive Oil, 50.7 fl oz
    Vegan
    Keto Friendly
    Kosher

    Open Product Description
    $11.49
    $0.23/fl oz
    was $17.49
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Wesson Canola Oil, 64 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $7.99
    $0.12/fl oz
  • Mike's Amazing Turkey Frying Oil, 3 gallons

    Open Product Description
    $44.99
    $0.12/fl oz
  • California Olive Ranch 100% California Extra Virgin Olive Oil, 16.9 fl oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $19.99
    $1.18/fl oz
  • International Collection Toasted Sesame Oil, 8.45 fl oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $8.99
    $1.06/fl oz