Chicken is a go-to option for all kinds of cooking, whether you’re putting together a quick dinner, planning ahead for the week, or picking up something easy to keep in the freezer. With both fresh chicken and frozen options available, it’s easy to find cuts and styles that fit different recipes and routines. 
 

Filter Results

Departments

Brand

Brand
The following text field filters the Brand results as you type.

Dietary & Lifestyle

Dietary & Lifestyle

Savings

Savings

Search Results

Sort by
  • Bowl & Basket Boneless Skinless Fresh Chicken Breasts with Rib Meat Value Size
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $9.06 avg/ea
    $2.99/lb
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Fresh Chicken Drumsticks Value Size
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $6.39 avg/ea
    $1.29/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Air Fryer Ready Hot 'N Spicy Crispy Chicken Wings, 22 oz
    Sponsored
    Gluten Free
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $5.99
    $0.27/oz
    was $9.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Just Bare® Lightly Breaded Spicy Chicken Breast Bites
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $11.99
    $0.50/oz
  • Perdue Simply Smart Organics Gluten Free Chicken Nuggets, 22 oz
    Sponsored
    Organic
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients

    Open Product Description
    $10.99
    $0.50/oz
  • On Sale!
    Perdue Fresh and Lean Ground Chicken, 16 oz
    Sponsored
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup
    No Added Sugar

    Open Product Description
    $3.49
    $0.22/oz
    was $4.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Bowl & Basket Fresh Chicken Thighs Value Size
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $6.20 avg/ea
    $1.29/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Chicken Thighs Value Pack
    High Protein
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $7.90 avg/ea
    $1.49/lb
    was $11.61 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue 98% Fat Free Boneless Skinless Thin Sliced Chicken Breasts
    High Protein
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $5.45 avg/ea
    $4.19/lb
    was $7.79 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • Perdue Chicken Wing Sections, 48 oz
    Gluten Free
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $12.99
    $0.27/oz
  • On Sale!
    Perdue 99% Fat Free Boneless Skinless Chicken Breasts
    Sponsored
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $4.36 avg/ea
    $3.49/lb
    was $6.24 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Fresh Chicken Wings Value Size
    locked-in price
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly

    Open Product Description
    $19.27 avg/ea
    $3.99/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue 99% Fat Free Boneless Skinless Chicken Breasts Value Pack
    High Protein
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $9.87 avg/ea
    $2.99/lb
    was $14.82 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Boneless Skinless Fresh Chicken Thighs Value Size
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $13.76 avg/ea
    $3.79/lb
    Final cost based on weight
  • Fresh Grade A Chicken Breast, Boneless, Skinless, Thin Sliced, Average Weight 1.25 lb Pack
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $7.49 avg/ea
    $5.99/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Chicken Drumsticks Value Pack
    High Protein
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $6.19 avg/ea
    $1.29/lb
    was $9.07 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue 99% Fat Free Boneless Skinless Chicken Breast Tenderloins
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $4.19 avg/ea
    $4.19/lb
    was $5.99 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Fresh Chicken Breast Tenderloins Value Size
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $12.17 avg/ea
    $4.49/lb
    Final cost based on weight
  • Perdue Chicken Tenders, 29 oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $7.49
    $0.26/oz
  • Fresh Grade A Chicken Thighs, Bone In, Value Size, Average Weight 3.5 lbs
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $5.22 avg/ea
    $1.49/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Chicken Cutlets, 12 oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $2.79
    $0.23/oz
    was $3.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Wholesome Pantry All Natural Fresh Hand Trimmed Boneless Skinless Chicken Thighs
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Non GMO

    Open Product Description
    $10.42 avg/ea
    $4.29/lb
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Fresh Chicken Thighs
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $4.70 avg/ea
    $1.99/lb
    Final cost based on weight
  • Fresh Grade A Chicken Drumsticks, Bone In, Value Size, Average Weight 3.25 lb Pack
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $4.84 avg/ea
    $1.49/lb
    Final cost based on weight
  • Bowl & Basket Boneless Skinless Fresh Chicken Thighs
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Paleo

    Open Product Description
    $8.98 avg/ea
    $3.99/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Air Fryer Ready Roasted Crispy Chicken Wings, 22 oz
    Gluten Free
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $5.99
    $0.27/oz
    was $9.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Wholesome Pantry All Natural Fresh Hand Trimmed Chicken Tenders
    No Artificial Ingredients
    Keto Friendly
    Non GMO

    Open Product Description
    $11.39 avg/ea
    $6.99/lb
    Final cost based on weight
  • On Sale!
    Perdue Chicken Wings Value Pack
    High Protein
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $12.28 avg/ea
    $2.79/lb
    was $17.56 avg/ea
    Offer Valid Week of Oct 4th
    Final cost based on weight
  • Tyson Frozen Dino Nuggets, 29 oz
    High Protein
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly

    Open Product Description
    $7.99
    $0.28/oz
  • Tyson Fully Cooked Chicken Nuggets, 29 oz. (Frozen)
    High Protein
    No Artificial Ingredients
    Diabetes Friendly

    Open Product Description
    $7.99
    $0.28/oz
  • On Sale!
    Perdue Chicken Nuggets, 12 oz
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $2.79
    $0.23/oz
    was $3.99
    Offer Valid Week of Oct 4th
  • Just Bare® Lightly Breaded Chicken Breast Strips
    No Artificial Ingredients
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $11.99
    $0.50/oz
  • Tyson Any'tizers Frozen Crispy Chicken Fries, 26.5 oz
    No High Fructose Corn Syrup

    Open Product Description
    $10.99
    $0.41/oz